יתרונות מזהה תדר רדיו -RFID

מזהה תדר רדיו מספק כיום יתרונות עסקיים אמיתיים לארגונים בממלכה המאוחדת וברחבי העולם  

· קריאות מהירות ומדויקות יותר. קורא קוד מוצר אלקטרוני ( EPC ) יכול לזהות מיידית את כל תגיות EPC העוברות בשדה תדר הרדיו שלו. כתוצאה, הוא מסוגל לקרוא כל מוצר מתויג בפעולה אחת, ובכך הוא מייתר את הדרישה לקו ראייה כדי לקרוא מספרי זיהוי מוצר. בדרך כלל, קוראים מסוגלים לפעול ללא התערבות ידנית ובכך לייצר תוצאות עקביות ומדויקות.

· נתונים מדויקים ואמינים. רשת EPCglobal תאפשר לעקוב ולאתר כל פריט נפרד, ובכך היא מאפשרת להדגיש ולתקן מייד כל שגיאה או סטייה בייצור. התוצאה היא מערכות המשמרות נתונים מדויקים ואמינים שעל פיהם המפעילים יכולים לקבל החלטות מדויקות ואמינות.

· רמות מלאי נמוכות יותר.  RFID יכול לצמצם את רמות המלאי ולשפר את זמינות המוצר בכך שהוא מספק מידע אמין בזמן אמת על מיקום המוצרים. הדבר מעניק לחברות את הביטחון להפחית את שולי המלאי לגבי כל החלקים קו האספקה, לשפר תזרים מזומנים ולהפחית הוצאות קבועות.

·  פחות חוסרים במלאי.  ל RFID יש היכולת להודיע לסגל או להתריע בפני מנהלים כאשר יש צורך לחדש את המלאי במדפים, או כאשר מוצר הונח במקום הלא נכון. קמעונאים בדרך כלל מעריכים שעליה של אחוז אחד בזמינות מדף מתבטאת בעליה של חצי אחוז במכירות.

· הקטנת פחת. מעריכים ששני אחוזים מסך המכירות הולכים לאיבוד בשל פחת. על ידי סריקת תגיות לזיהוי מדויק של סחורה שנתקבלה למעשה, RFID יכול לצמצם את הפחת לגבי הקמעונאי הממוצע ב 25 אחוזים ברמת האריזה, וב 40 אחוזים ברמת הפריט הבודד. מקור: מפת הדרכים של .GC1 EPC

· ניצול טוב יותר של נכסים. רשת ה EPCglobal תאפשר לחברות לעקוב ולנהל את נכסיהם הניתנים לשימוש חוזר - מיכלים, ארגזים, עגלות הובלה וכו' -  ביתר יעילות ודיוק, ובכך להפחית את מספר הנכסים הלא נזילים שבשימוש בתוך העסק.

· אימות ומניעת זיופים. תגיות משמשות להרתעת ייצרני זיופים. אם תגית ניזוקה או חסרה על מוצר מתעורר חשד. מידע של תגיות ניתן להצפנה, קריאה, הצלבה למסד הנתונים של היצרן כדי לקבוע את אמיתותו.

· החזרה ממוקדת. אפשר לשפר החזרת מוצרים במידה ניכרת. רשת ה EPCglobal מאפשרת לעקוב ולאתר כל פריט באופן ייחודי,  היא מאפשרת לדעת את מיקומו המדויק של כל פריט ובכך רק אותם פריטים אשר ניזוקו מוחזרים. בכך מופחתות העלויות וממוזער הנזק למותג.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
Copyrights © Gs1 Israel, 2007. all rights reserved